تبلیغات
وبلاگ تخصصی نیاز مشتری در ایران Cool Status Bar Scroller

هشت روش برای بهتر کردن خدمات به مشتریان 

 

 

 و اما فروشندگان گرامی بدانند

هشت روش برای بهتر كردن خدمات به مشتریان

شما بر اساس آنچه انجام می دهید قضاوت می شوید نه آنچه را كه می گویید .

   اگر شما واقعا" ، سیستم خدمات مشتریان خوبی داشته باشید مسایلی كه در ذیل آمده است قدم به قدم شما را یاری خواهد كرد و مطمئنا" شما ، با پیروی كردن این اصول به یك سیستم برتر خدمات مشتریان خواهید رسید .

   1) به تلفنها جواب دهید .

 اگر به شما تماسی ناموفق شده آن را دنبال كنید یا از سیستم پاسخگو استفاده كنید . یا حتی ا گر لازم شد فردی را فقط برای این كار استخدام كنید . اما مطمئن باشید كه حتما" فردی است كه به تلفن ها جواب می دهد توجه كنید كه منظور شخصی است كه به طور زنده به تلفن كننده ها پاسخ می گوید. چون مردم دوست دارند به یك صدای زنده گوش دهند تا به صدای یك رباط .

 2) به كسی قول ندهید تا اینكه توان اجرایی آن را داشته باشید.

 رو راستی یكی از شرطهای اساسی داشتن رابطه خوب است . و داشتن خدمات مشتریان عالی نیز، از این رابطه مستثنا نیست . مثلا"اگر شما به مشتریتان می گویید ، مبلمان شما روز سه شنبه درمنزلتان خواهد بود مطمئن باشید كه روز سه شنبه مبلمان در منزل مشتری خواهد بود.و الاقول ندهید . این مسئله در مورد قرار ملاقات با مشتریان داشتن و … نیز مصداق دارد .

حتما"قبل از آنكه قولی بدهید در مورد به جا آوردن آن فكر كنید زیرا هیچ چیز مشتریان را بیشتر از بد قولی نمی آزارد .

 3) به حرفهای مشتریان خود گوش دهید .

 آیا چیز بدتر از این وجود دارد كه مشكلی داشته باشید وبخواهید آن را به كسی كه مسئول می دانید بگویید ولی بعد از گفتن مشكل متوجه شوید كه او اصلا"به حرفهای شما گوش نداده یا اصلا" از اول به سخنان شما توجهی نمی كرده است و شما نیاز به تكرار مجدد دارید؟ حتما" یادداشتی بردارید و به حرفهای مشتریان گوش كنید و نكته های مهم را نكته برداری كنید  و با دادن جوابهای شفاف و منطقی به آنها، این فرصت را برایشان فراهم سازید ،كه متوجه شوند به آنها توجه كامل داشته اید و آنها را تكریم نمو ده اید.

4) به شكایات دقیقا" رسیدگی كنید.

 معمولا"اكثر افراد دوست ندارند كه از آنها ویا شركت آنها انتقاد شود و وقتی با این مسئله مواجه می شوند، تعصبهایی و گاها" نا به جا و اضافی از خود نشان می دهند كه گاها" اصلا" منطقی نیست. اما ،برای داشتن یك سیستم مناسب خدمات مشتریان ، مجبوریم كه به انتقادات گاها" بسیار سازنده مشتریان، گوش فرا دهیم و این انعطاف رادرخود ایجاد كنیم تا اینكه، مشتریان راازخود و از شركت نا راضی نكنیم . چون گاها" یك مشتری كه به خاطرعدم رسیدگی مطلوب به شكایتش ازشركت ناراضی شده است، گروهی از افراد كه به نحوی با او وابستگی دارند را نیز از شركت دور كرده است.

5)مساعدت كننده باشید ، حتی اگر فایده فوری در آن نباشد .

 اگر روزی به خاطر عوض كردن بند ساعت قدیمی مورد علاقه ی تان به یك تعمیر گاه ساعت مراجعه كنید واز او بخواهید كه بند را برای شما عوض كند در صورتی كه اوآن را در ویترین تعمیر گاه نداشته باشد و به شما بگوید احتمالا" در میان ساعتهای قدیمی كه در انبار مانده است دارد وبعد از مدتی گشتن، آن را پیدا كند و بدون اینكه پولی از شما بخواهد آن را تعویض كند . شما نا خود آگاه به او مدیون می شوید و مدتی بعد اگر شما بخواهید برای دوستتان ، یك ساعت بگیرید مطمئنا" به او مرا جعه خواهید كرد و حتی اگر این داستان را پیش یك نفر یا دوستانتان نیز تعریف كنید ، احتمال اینكه فرد شنونده نیز مشتری وی شود نیز زیاد است . یعنی همان :

 اصل مساعدت بدون توجه به بهره فوری

6) كارمند یا كارمندانتان را همیشه فرد یاری رسان و آگاه تربیت كنید .

 این كار را یا خودتان انجام دهید یا به فرد دیگری واگذار كنید و از آنها بخواهید كه دقیقا" الگوهای اخلاقی را رعایت كنند . مثلا" اگر كسی زنگ زد و یكی از كارمندان را خواست نگوید كه من نمی دانم یا به من مربوط نیست بلكه بگوید" وقتی برگشت به او می گویم كه با شما تماس بگیرد "

 كارمندان شركت را ملزم به رعایت منشور اخلاقی كنید .

 7) قدمهای اضافی بردارید .

  به عنوان نمونه اگر كسی به مغازه شما قدم گذاشت و درمورد كالایx از شما پرسید نگویید كه "آن كالا درقفسه شماره3 در انتهای مغازه است "بلكه، چند قدمی با او بردارید و او را به قفسه شماره3 در انتهای مغازه راهنمایی كنید . واین بهتر از آن است كه صاف بایستید و فقط جواب دهید.ضمنا" بعد از اینكه مشتری جنسش رابرداشت قدری منتظر شوید.ممكن است از شما در مورد كالایی كه برداشته است یا اصلا" در مورد كالایی دیگر سوال داشته باشد . و او انتظار راهنمایی از شما را دارد. بله ،چند قدم اضافی برداشتن به همراه مشتری نیز جزوی از اصول بخش خدمات مشتریان است. شاید بگویید كه این چند قدم اضافی را بعضی مشتریان توجه ندارند، ولی این طور نیست، مشتریان به هر كار اضافی كه برای آنها انجام می دهید توجه فوق العاده دارند. وازآن در بین سایر افراد خارج شركت (خانواده – دوستان و...)به خوبی و اخلاق یاد میكنند.

 8) از مشتریانتان هر قدر كه در توان دارید تشكر كنید.

با دادن برگه های تخفیف و قرعه كشی ها و دادن امتیاز خاص به مشتریان شركت ، به آنها بگویید كه برایشان احترام قائلید. زیرا مردم اكثرا" دوست دارند مورد تشویق و تمجید قرار گیرند .

 نتیجه گیری:

 اگر شما این 8 شیوه را به كار گیرید؛ شركت شما به شركتی كه دارای بخش خدمات مشتریان عالی است شناخته می شود و می توانید مشتریانتان را به هر آن طور كه می خواهید مدیریت كنید.و میزان مشتریانتان را افزایش دهید وقیمتها را به هر آن طور كه می خواهید تغییردهید زیرا میدان رقابت در دست شماست. وهر كسی كه میدان رقابت دراختیارش باشد حق انحصار بازار را دارد و این یعنی همان موفقیت .

 

با تشکر از جناب آقای كامبیزقزلباش که مقاله فوق را تهیه و ما را در جهت نیل به اهداف وبلاگ  همراهی مینمایند.

  

منابع و ماخذ

 1. 8 Rules for Good Customer Service S.Ward 2007.

4. 2.Ways To Outshine Your Competitors' Customer Service

 3.Customer Service Tips From 2 Top Retailers.

. 4.Secrets of Customer Service 

5.Customer Relationship Management.

 .6.Customer Service, Niche Market


نوشته شده توسط کامران نشاطی زاده | لینک ثابت | موضوع: بازاریابی و فروش , نظر ها () جهت ارسال این مطلب به دوستان خود از فرم زیر استفاده کنید...
Tell a friend about this page!
Their Name:
Their Email:
Your Name:
Your Email:

استفاده از مطالب وبلاگ تخصصی نیاز مشتری در ایران با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.
All Rights Reserved 2007 © emdadsanat.mihanblog.com